Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 1 0


Blogi i strony grup


Poniżej polecamy strony internetowe oraz blogi, tworzone przez migrantów.
Znajdziecie pośród nich porady jak odnaleźć się w Polsce i Warszawie, jak migranci widzą Polskę i jak radzą sobie z trudnościami.
Polecamy także grupy na Facebooku, gdzie spotykają się ludzie, których łączy kraj pochodzenia bądź zainteresowanie konkretną kulturą. 

 

Serwisy internetowe/blogi:

Afryka org   serwis prowadzony przez Fundację Afryka Inaczej, tutaj piszą Afrykańczycy sami o sobie,  autorzy skupiają się na pokazywaniu Afryki wolnej od stereotypów, znajdziecie tutaj zaproszenia na wydarzenia kulturalne, warsztaty ale także ciekawe opowieści i relacje z wszystkich krajów kontynentu afrykańskiego
www.afryka.org


Blog prowadzony przez  Helsińską Fundację Praw Człowieka jako jedno z działań projektu „Transfer wiedzy o migracji i integracji obywateli państw trzecich poprzez międzynarodową sieć współpracy”, w jego zakresie m.in. zbierane są dobre praktyki związane z integracją obywateli państw trzecich w różnych krajach UE. Dostępne informacje na temat ciekawych publikacji, raportów, wydarzeń oraz praktyk są w sposób bieżący opracowywane i umieszczane na  blogu:
Blog Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Blog prowadzony przez Fundację Ośrodek Migranta „Fu Shenfu" katolickiego zgromadzenia misyjnego: Misjonarze Werbiści.  Dostępny zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej
Fu Shenfu Blog

Uchodźcy-Przychodźcy to strona, gdzie udostępniane są informacje kulturalne, oferty szkoleń i warsztatów dla migrantów i cudzoziemców
Uchodźcy Przychodźcy

 

Uchodźy Info strona uchodzcy.info powstała z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców w Polsce i Europie poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy i obalanie stereotypów. Jest również rodzajem przewodnika po różnych formach zaangażowania i pomocy – zawiera praktyczną wiedzę i najpotrzebniejsze narzędzia. Jej zadaniem jest zachęcanie i inspirowanie do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym.

Uchodźcy Info

Blogi migrantów/ek:


Blog-Mamadou Dioufa, Senegalczyka, od dwudziestu lat mieszkającego w Warszawie-
Mamadou Diouf - blog

Blog-Cudzoziemka.pl – Polska Oczami Rosjanki, to blog, prowadzony przez Tatianę, która opowiada o Polsce ze swojej perspektywy, o sprawach codziennych i o tym jak sobie radzić stawiając pierwsze kroki w tym kraju. Blog kierowany jest także do Polaków, którzy chcą się dowiedzieć więcej o sobie i o innych kulturach.   
Cudzoziemka.pl

 


Grupy na Facebooku:
Na Facebooku dostępne są także grupy otwarte oraz zamknięte skupiające osoby pochodzące z konkretnych krajów:


Wietnamczycy w Warszawie (grupa zamknięta)
Wietnamczycy w Warszawie


Wietnamczycy w Polsce (grupa zamknięta)
Wietnamczycy w Polsce


Vietnamese Youth Association in Poland (grupa otwarta)
Vietnamese Youth Association in Poland

Ukraińcy w Polsce (grupa  otwarta)
Ukraińcy w Polsce

Afrykańczycy w Polsce (strona FB)
Afrykańczycy w Polsce


Magia Brazylii w Warszawie (grupa otwarta)
 grupa ludzi związana z kulturą Brazylijską w Polsce. Osoby będące w grupie wymieniają sie informacjami o wydarzeniach związanych z Brazylią.
Najważniejszą aktywnością grupy jest Festiwal Bom Dia Brasil (www.brasil.com.pl), który odbywa sie w Warszawie na początku jesieni.
Magia Brazylii w Warszawie

 

Rwanda Diaspora in Poland (Społeczność)

Strona poświęcona relacjom dwustronnym Polska - Rwanda

Rwanda Diaspora in Polandforum.rosjanie.pl (grupa otwarta)
Forum Rosjanie.plBiałorusini w Polsce (grupa otwarta)
Białorusini w PolsceGruzini w Polsce (grupa otwarta)
Gruzini w PolsceGruzini w Polsce (grupa otwarta)
Gruzini w PolsceForum Żydów Polskich (grupa otwarta)
Forum Żydów Polskich

 

Polandcrabic (organizacja pozarządowa)
Polandarabic

 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.