Posted:Aleksandra Górecka|19 December 2014 | Friday | 17:45 GMT
Updated:Aleksandra Górecka|19 December 2014 | Friday | 17:49 GMT

Najważniejsza świątynia prawosławna w Polsce.

Cerkiew została wybudowana w 1867 roku na prośbę  ludności prawosławnej zamieszkującej praską część miasta. Najbliższa cerkiew znajdowała się wówczas na Podwalu (okolice Zamku Królewskiego), co wobec braku dogodnego połączenia, stanowiło długą wędrówkę dla wiernych.


Cerkiew Metropolitalna Św. Marii Magdaleny

Address Aleja Solidarności 52
Openingnabożeństwa: poniedziałek-piątek, 9.00 ? Św. Liturgia poniedziałek, środa, czwartek, 17.00 ? Jutrznia wtorek, 17.00 ? Wieczernia i Akatyst do Św. Męczennika Młodzieńca Gabriela piątek, 17.00 ? Akatyst do św. Serafima Sarowskiego sobota, 17.00 ? Całonocne Czuwanie Niedziela: 7.30 ? Św. Liturgia (boczny ołtarz św. Hioba ? nowy styl) 8.30 ? Św. Liturgia (dolna cerkiew ? stary styl; po tej Liturgii są prowadzone lekcje religii) 10.00 ? Św. Liturgia (górna cerkiew ? nowy styl) 17.00 ? Wieczernia i Akatyst
EmailThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Phone1/22/ 619 84 67
Urlhttp://katedra.org.pl/
CityWarszawa
Provincemazowieckie

Comment

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.