Posted:Aleksandra Górecka|16 October 2014 | Thursday | 19:52 GMT
Updated:Aleksandra Górecka|16 October 2014 | Thursday | 19:56 GMT

W Warszawie działa Sqat Syrena, czyli autonomiczna przestrzeń inicjatyw.

Kolektyw mieszczący się przy ulicy Wilczej 30 funkcjonuje jako miejsce działań  niekomercyjnych oraz wsparcie lokalnych inicjatyw  mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

W ramach tzw. uczelni Ulicznej Syrena oferuje bardzo wiele bezpłatnych aktywności m.in. zajęcia z języka: angielskiego, niemieckiego, włoskiego i polskiego dla cudzoziemców.

Można tu  też  nauczyć się masażu kalifornijskiego, gry na akordeonie,  dowiedzieć się  jak samodzielnie i tanio przeprowadzić remont swojego mieszkania, czy zamienić swój komputer na instrument muzyczny, to nie koniec można też skorzystać z warsztatów tańca, sitodruku, bezpłatnej sesji jogi i  naprawić rower. Wszystkie działanie prowadzone przez kolektyw syrena prowadzone  są w duchu tolerancji i otwartości, dlatego jeśli ktoś chce po prostu przyjść, napić się herbaty i spokojnie spędzić czas, na pewno zostanie ugoszczony.


Syrena

Address ul. Wilcza 30
Openingcodziennie
EmailThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
CityWarszawa
Provincemazowieckie

Comment

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.