Posted:Aleksandra Górecka|19 August 2014 | Tuesday | 00:15 GMT
Updated:Aleksandra Górecka|19 August 2014 | Tuesday | 00:23 GMT

Działania Fundacji obejmują przygotowanie cudzoziemców, pracowników firm międzynarodowych i ich rodzin do życia i pracy w Polsce.

Organziacja prowadzi działania majace na celu  wsparcie w adaptacji dzieci i młodzieży odmiennej kulturowo w polskiej szkole; wsparcie procesów zarządzania w zespołach zróżnicowanych kulturowo; budowanie porozumienia w społecznościach lokalnych zróżnicowanych kulturowo. W swoich działaniach skupia się głównie na dzieciach - od dwóch lat prowadzi zajęcia z zakresu edukacji międzykulturowej dla przedszkolaków i uczniów warszawskich szkół.
Aktualnie Fundacje prowadzi projekt Wielokulturowa szkoła w gminie Lesznowola, projekt skierowany jest do Zespołu Szkół w Mrokowie. W ramach działań projektowych przewidziane są konsultacje kulturowe, tłumaczenie dokumentów szkolnych na język wietnamski i chiński, organizacja dodatkowych lekcji języka polskiego  dla dzieci cudzoziemskich, zatrudnienie asystentów kulturowych oraz szkolenia dla nauczycieli. W ramach projektu zostaną zorganizowane także warsztaty akulturacyjne dla uczniów cudzoziemskich, których celem jest rozwiązanie problemów społeczno-kulturowych oraz ułatwienie adaptacji kulturowej oraz Forum nauczycielskie, którego celem jest wymiana doświadczeń z zakresu pracy w wielokulturowej szkole.
Projekt potrwa do czerwca 2015


Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki

Address Gwiaździsta 27 lok. 63 01-651 Warszawa
EmailThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Phone1 501 318 949
CityWarszawa
Provincemazowieckie