Dodał:Aleksandra Górecka|17 sierpnia 2014 | niedziela | g. 23:47
Aktualizacja:Aleksandra Górecka|23 lipca 2015 | czwartek | g. 15:04

Fundacja Instytut Spraw Publicznych (ISP) prowadzi badania i analizy.

ISP swoją działalność rozpoczął w 1995 roku. Od tego czasu eksperci ISP wypracowali szereg ekspertyz i rekomendacji dotyczących życia publicznego.

Wyniki projektów badawczych dostępne są w formie książek, raportów, komunikatów i rozpowszechniane wśród posłów i senatorów, członków rządu i administracji, w środowiskach akademickich, a także wśród dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych.

Instytut ma także wieloletnie doświadczenie w zakresie badania sytuacji migrantów w Polsce, integracji, polityki migracyjnej oraz dyskryminacji.

Projekt: Prawnicy na rzecz uchodźców V, prowadzony przez szereg organizacji pozarządowych (Instytut Spraw Publicznych, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (SIP),  Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Klinika Prawa UW,  Fundacja Polskie Forum Migracyjne), w zakresie jego działań uruchomiono poradnictwo prawne dla cudzoziemców oraz pomoc o charakterze socjalnym, doradczym i językowym osobom, które ubiegają się o nadanie statusu uchodźcy lub uzyskały w Polsce jedną z form ochrony międzynarodowej.


Informacje o aktualnie prowadzonych projektach znajdziesz tutaj: Instytut Spraw Publicznych


 Instytut Spraw Publicznych Instytut Spraw Publicznych Instytut Spraw Publicznych

Adres ul. Szpitalna 5 lok. 22 00-031 Warszawa
EmailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon 122 556 42 60
Fax22 556 42 62
Strona internetowahttp://www.isp.org.pl
MiastoWarszawa
Województwomazowieckie
...

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.